2023’ün tatil trendi: Kruvaziyer yolculuk

Kruvaziyer yolcu sayısı 22 kat artışla 2022’de 1 milyonu aştı. Hem kruvaziyer turlara hem Uzak Doğu’ya duyulan ilgi, bu turizminin önde gelen şirketlerine ilham verdi. Selectum Blu, 800’ün üzerinde yolcu kapasitesine sahip 12 kattan oluşan bir kruvaziyer ile Bodrum limanından çıkıp Yunan adalarını gezerken gemide geçirecekleri süre boyunca farklı spiritüel akivitelere katılma fırsatı sunuyor.

2023’ün tatil trendi: Kruvaziyer yolculuk

İçinde konaklama, yemek, eğlence gibi birçok konuda hizmetin sunulduğu kruvaziyer seyahatlerine duyulan ilgi gün geçtikçe büyüyor. Son olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun açıkladığı verilere göre, kruvaziyer yolcu sayısının 2022’de 22 kat artış kaydederek 1 milyonu aştığı görülürken, pek çok yerli ve yabancı turist 2023 için deniz aşırı tatillerini şimdiden planlıyor. Selectum Blu ise yolcularına farklı fırsatlar sağlıyor. Selectum Blu İcra Kurulu Üyesi Tayfun Turanlıoğlu, başarılı geçen 2022 sezonunun ardından bu sene de planladıkları özel konseptli turlar hakkında bilgiler verdi.

“YUNAN ADALARI TURUMUZA EK OLARAK, BU YIL TEMATİK KONSEPTLER SUNACAĞIZ”

2023 turlarına 2 Mayıs’ta başlayacaklarını belirten Turanlıoğlu, “Blue Sapphire isimli gemimizde misafirlerin her yıl olduğu gibi bu yıl da unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamaları için özgün ve ilgi çekici konseptler tasarladık. 2023 yaz sezonunun ilk turunu 2 Mayıs’ta gerçekleştireceğiz. Bu yıl, alışıldık ultra her şey dahil Bodrum limanı çıkışlı Yunan adaları turumuza ek olarak, tematik konseptler sunacağız. İlk temalı özel turumuz ‘Kendi Yolculuğuna Hazır mısın?’ sloganı ile, 16 Mayıs 2023 kalkışlı programda gerçekleşecek. Bu tur kapsamında misafirlerimize farklı deneyimler yaşatırken, bedenlerinin sınırlarını aşarak ruhen ve fiziksel olarak arınmalarını sağlayacak ve kendi yolculuklarını anlamlandıracak muazzam bir program oluşturduk” dedi.

“GEMİDE HANDPAN, ZUMBA, TABATA VE YOGA PRATİKLERİ”

Tayfun Turanlıoğlu, sözlerin şöyle devam etti:

“Blue Sapphire gemimiz 200 metre boyunda ve yaklaşık 28,5 metre genişliğinde. 366 kabininde 5 yıldızlı otel konforunda yolculuk yapan misafirlerimiz, 12 kattan oluşan bu büyük ve ihtişamlı gemide restoran, SPA merkezi, fitness salonu, havuz, oyun salonu ve mağazalar gibi birçok alanda vakit geçirirken farklı etkinliklere katılma fırsatı buluyor. Bu yıl, misafirlerimize yepyeni bir program sunuyoruz. Bu programda, doğa ile bütünleşip zen atmosferini gemide yaşamak isteyenlere, profesyonel eğitmenler eşliğinde yürütülen sound healing, ecstatic dance, handpan, zumba, tabata ve yoga etkinlikleri ile zamanın nasıl geçtiğini anlamadıkları, huzur dolu ve bir o kadar da eğlenceli bir yolculuk vaat ediyoruz.”

“MİSAFİRLERİMİZ TURLARINI DİNLENMİŞ, ARINMIŞ VE YENİLENMİŞ OLARAK TAMAMLAYACAK”

Bu turun ardından gemiden inen tüm misafirlerin dinlenmiş, arınmış ve yenilenmiş olacağını vurgulayan Tayfun Turanlıoğlu “Ultra her şey dahil turlarımızda dikkat ettiğimiz bir diğer husus da destinasyonlarda misafirlerimizin daha uzun zaman geçirmesini sağlamak. Örneğin, sabah saatlerinde yanaştığımız Mykonos’tan gece saat 03.00 gibi ayrılıyoruz. Böylece misafirlerimizin adayı etraflıca tanıma ve gece hayatını deneyimlemesine aracı oluyoruz. 2023’te bu hususta pek çok ilke imza atacağız. Misafirlerimize açık denizlerde lüks otel konforunu yaşatırken yeni deneyimlere yelken açmalarını istiyoruz. Ayrıca aldığımız tüm geri bildirimleri dikkatle inceleyerek misafirlerimize hep daha iyisini sunmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir