ABB’de Merih Demiral onuruna park yapılsın önergesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, UEFA’nın Merih Demiral’a ‘Bozkurt’ işareti yaptığı gerekçesiyle verdiği 2 maçlık ceza sonrasında, onuruna bir park yapılması teklifi tartışma konusu oldu.

ABB’de Merih Demiral onuruna park yapılsın önergesi

MHP Grup Başkanvekili Yunus Emre Yıldırım tarafından sunulan önergeye göre, Merih Demiral’ın adının verileceği parkta aynı zamanda bozkurt heykeli de yer alacak. Yıldırım, önergesinde bozkurt işaretinin Türk milletinin sembolü olduğunu vurgulayarak, bu parkın yapılmasının uluslararası alanda Türkiye’nin duruşunu göstermek için önemli bir adım olacağını savundu.

Merih Demiral, A Milli Futbol Takımı’nın Avusturya’yı 2-1 mağlup ettiği maçta attığı gol sonrasında yaptığı bozkurt işaretiyle dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak bu hareketi nedeniyle UEFA Disiplin Kurulu tarafından 2 maç men cezası almıştı. Türkiye’de ise bu ceza, Demiral’a destek ve onur ifadesi olarak yorumlanarak tepki çekmiş ve çeşitli platformlarda eleştirilmişti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin alacağı kararın, Merih Demiral’a verilen cezanın siyasi boyutunu tartışmalarla birlikte gündemde tutmaya devam edeceği bekleniyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir