AK Partili Akbaşoğlu’ndan EYT’lilere müjde

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu “EYT ve sözleşmeliye kadro konularını çalışıyoruz. Aralık ayı için planlarımız var, en kötü ihtimalle 2023 başında yasalaşır.” dedi.

AK Partili Akbaşoğlu’ndan EYT’lilere müjde

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili açıklama yaptı.

Akbaşoğlu, “EYT ve sözleşmeliye kadro konularını çalışıyoruz. Aralık ayı için planlarımız var, en kötü ihtimalle 2023 başında yasalaşır.” dedi.

MECLİS TAKVİMİ NASIL İŞLEYECEK?

Meclis’te 5 Aralık’tan itibaren 12 gün boyunca bütçe maratonu yaşanacak. Bütçe görüşmeleri sırasında Meclis’te yasa teklifi görüşülemiyor. Bu nedenle 16 Aralık’tan sonra Meclis’e düzenlemelerle ilgili küçük bir torba yasa teklifinin gelmesi bekleniyor. 3 Ocak’tan sonra düzenlemenin Meclis’te görüşülmesi ve yasalaşması bekleniyor. EYT düzenlemesi 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak.

EYT düzenlemesinden ilk etapta yaklaşık 1,5 milyon kişinin yararlanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü Kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, “Emeklilik için yılını doldurup yaş şartını bekleyenlerle ilgili çalışmamızı en kısa sürede tamamlayıp kamuoyuna açıklayacağız” demişti.

Sözleşmeli personele ilişkin düzenlemeyle kamudaki 520 bin sözleşmeli personelden 424 bini isteğe bağlı olarak kadroya geçebilecek.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir