Asgari ücret zam pazarlığı bugün! 6 farklı zam oranı masada

Asgari ücret zam oranı için milyonların gözü kulağı bugünkü toplantıda. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk-İş Başkanı Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol’u ağırlayacak. Kritik toplantı öncesi dün Beştepe’deki sürpriz zirve dikkat çekerken, Bakan Bilgin’in “Enflasyonun tahribatı devam ediyor, bunu dikkate alacağız.” açıklaması sonrası ise asgari ücret zam tahminleri peş peşe geldi. İşte olası zam oralarına göre yeni asgari ücret tablosu…

Asgari ücret zam pazarlığı bugün! 6 farklı zam oranı masada

Asgari ücret zammıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. 2023 asgari ücreti ne kadar olacak? sorusuna yanıt arayan milyonlar dün Beştepe’de gerçekleşen sürpriz zirveyi yakından takip etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kritik konuları ele almak üzere Külliye’de toplandı. Kritik toplantıda 2023 asgari ücret zammının ele alındığı belirtilirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret zammıyla ilgili dikkat çeken bir mesaj verdi.

SON DAKİKA | BAKAN BİLGİN’DEN ASGARİ ÜCRET MESAJI: ENFLASYONUN TAHRİBATI…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, asgari ücret zammıyla ilgili yaptığı açıklamada “İşçilerimiz, Türkiye’nin emekçileri şundan emin olsunlar, onları enflasyona ezdirmeyeceğiz. Enflasyonun tahribatından koruyacak bir düzenlemeyi geçen sene yapmaya çalıştık, yüzde 50 zam vererek. O yetmedi hemen onun üzerine aritmetik olarak yüzde 80’in üzerinde, kümülatif olarak yüzde 94 küsur zam verdik ama enflasyonun tahribatı devam ediyor. Dolayısıyla bunu dikkate alan bir düzenleme yapacağız.” ifadelerini kullandı.

fhf

ASGARİ ÜCRET ZAM TAHMİNLERİ

Beştepe’deki kritik zirve ve Bakan Bilgin açıklamaları milyonların asgari ücret için heyecanlı bekleyişini artırırken, tahminler de peş peşe gelemeye devam ediyor.

Son olarak gazeteci Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında “Asgari ücret ne kadar olacak? Zam oranı tahminleri neler?” sorularına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

1

Gazeteci Zafer Şahin, Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, Eski Devlet Bakanı Masum Türker ve DSP Genel Başkan Yardımcısı Onur İste’nin konuk olarak katıldığı programda, net güncel asgari ücret olan 5.500 TL referans alınarak hesaplanan muhtemel asgari ücret zamları tartışıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir