Barry Keoghan Gladyatör 2 kadrosunda

Ridley Scott’ın yönetmenliğini üstleneceği, Paul Mescal’ın başrolde yer alacağı yeni Gladyatör filminde Barry Keoghan da rol alacak.

Barry Keoghan Gladyatör 2 kadrosunda

Ridley Scott, beş dalda Oscar kazanan ve başrol oyuncusu Russell Crowe’a En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandıran ünlü Gladyatör filmini 23 yıl sonra tekrar çekiyor.

Bu yıl, Martin McDonagh yönetmenliğindeki “The Banshess of Inisherin” ile kariyerinin ilk Oscar adaylığını alan başarılı oyuncu Barry Keoghan, Gladyatör’ün devam filminin kadrosuna katıldı. Filmin başrolünü ise, yine bu yıl kariyerinin ilk Oscar adaylığını alan Paul Mescal üstleniyor.

Çekimlerin mayısta başlayacağını söyleyen yönetmen Scott, yeni filmin hikayesiyle ilgili ayrıntı vermese de devam filminde Joaquin Phoenix’in canlandırdığı Commodus’un yeğeni Lucius’un hikayesinin anlatılması bekleniyor. Paul Mescal, ilk filmde İmparator Commodus’un (Joaquin Phoenix) yeğeni olarak seyirci karşısına çıkan Lucius karakterine hayat verecek.

Barry Keoghan’ın ise filmin ana kötü karakteri olarak projeye dahil olduğu ve Roma’yı 209’dan 211’e kadar yöneten Roma İmparatoru Geta’nın, diğer adıyla Publius Septimius Geta’nın kurgusal bir versiyonunu oynayacağı iddia ediliyor.

Gladyatör 2'nin kadrosuna Barry Keoghan dahil oldu - 1Paul Mescal, Gladyatör 2’de başrolde yer alacak.

12 dalda Oscar’a aday gösterilen “Gladyatör” başrolündeki Russell Crowe’a En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandırmasının yanı sıra, En İyi Film dahil olmak üzere toplam 5 dalda kazanmıştı.

Gladyatör filminin sonunda Russell Crowe’un canlandırdığı karakter ölmüştü. Dolayısıyla Crowe’un yeni filmde yer alması beklenmiyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir