Bayramdan sonra hava nasıl olacak? Bursa’ya kritik uyarı

Ülke genelinde sıcaklıklar ortalamaların üzerinde, batıda sert esen rüzgarlara rağmen sıcaklıklar daha da artacak. Birçok bölgede nemle birlikte gölgede 40 dereceler hissedilecek. Bursa’yı da bayramdan sıcak bir hava bekliyor. Hafta sonu ve gelecek hafta tarihi sıcaklıklar yaşanacak.

Bayramdan sonra hava nasıl olacak? Bursa’ya kritik uyarı

Marmara’da poyraz serinlik vermeyi sürdürecek ancak, sıcaklık perşembeden itibaren 2-3 derece daha artacak ve bölge daha nemli olmaya başladı.

İç Anadolu’da Eskişehir 33, Kayseri 35, Konya 34 derece. Perşembeden itibaren rüzgarlar sert esse bile hava daha sıcak olacak.

Ege’de sıcaklık çok yüksek gölgede Manisa 39, Muğla 38, Denizli 41, Aydın 43,  Bodrum 37 derece.  Rüzgarlar kuzey Ege’ye serinlik vermeye devam ediyor. Dalaman, Ortaca tarafında ise daha hafif. İç kesimlerde yerel kısa süre yağış olabilir.

Akdeniz’de hava çok nemli, sıcak çarpması tehlikesi yüksek. Adana 39, Hatay 38, K.Maraş 42, Isparta 37 derece. Mersin’de hissedilen sıcaklık 39 derece.

Karadeniz’de Trabzon, Artvin kesiminde kısa süre yağış ihtimali var. Bölgede rüzgarlar çok sert, sahillerde 30 derece olan sıcaklık nemli hava nedeniyle daha yüksek hissediliyor.

Doğu Anadolu’da Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı kesimindeki yağış kısa süre bekleniyor Erzurum 31, Malatya açık 39 derece. Güneydoğu’da sıcaklık biraz daha artıyor, Diyarbakır 42, Gaziantep 41, Şanlıurfa 43 derece.

BURSA’DA HAVA NASIL OLACAK?

Önümüzdeki 5 gün boyunca Bursa’da sıcak hava etkili olacak.

Sıcaklıkla birlikte ne oranı da artacak.

Sıcaklık 33-35 derece arasında değişirken, nem oranı yüzde 75’lerin üzerinde seyredecek.

TARİHİ SICAKLIKLAR

Hava sıcaklığının 21 Haziran Cuma günü 35 dereceyle daha önce gerçekleşen 34.2’lik ve 23 Haziran Pazar günü 35 dereceyle daha önce gerçekleşen 34.5’lik rekor sıcaklıkları aşması bekleniyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir