Bursaspor, Diyarbakır’da neler yaşadı? Başkan Banaz tek tek anlattı

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Faruk Banaz, Amedspor-Bursaspor müsabakasında yaşananları açıkladı. Olaylara rağmen karşılaşmanın oynanmasına tepki gösteren Başkan Banaz, “Taşlar, satırlar. İlla hakemin başına bir şey mi gelmesi gerekiyor? İcraat yok. Nereye varacak bu konu? En saçma bulduğumuz konu bu.” dedi. Hakemlerin baskı altıda olduğunu söyleyen Banaz, “Yan hakemden, orta hakemine hepsi çekiniyor. Bu işi yönetemediler. Bu işin takipçisi olacağız. Adam havai fişek sokmuş, torpil sokmuş. Bazı paçavraların açılması var. Nasıl oluyor bu işler?” ifadesini kullandı. Ayrıca Banaz, Amedspor-Bursaspor müsabakası için TFF’Ye başvurulacağını da söyledi.

Bursaspor, Diyarbakır’da neler yaşadı? Başkan Banaz tek tek anlattı

Haber Serdar OGAN

Bursaspor, deplasmanda Amedspor ile karşılaştı. Yeşil-beyazlılar, Diyarbakır Stadyumu’nda oynanan müsabakadan 2-0 mağlup ayrıldı.

Amedspor-Bursaspor mücadelesinde sahadaki oyundan ziyade saha dışı olaylar ülke gündemine oturdu.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Faruk Banaz, Diyarbakır’daki olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Banaz’ın konuşmasından satırbaşları:

“Taşlar, satırlar. İlla hakemin başına bir şey mi gelmesi gerekiyor? İcraat yok. Nereye varacak bu konu? En saçma bulduğumuz konu bu.

Varsa da bir prosedür yenilesinler. Bu atılan satır kalecinin kafasına gelecek yani. Kan akmazsa bunlar futbolun içerisinde olan şeyler o zaman.

Yan hakemden, orta hakemine hepsi çekiniyor. Bu işi yönetemediler. Bu işin takipçisi olacağız.

Adam havai fişek sokmuş, torpil sokmuş. Bazı paçavraların açılması var. Nasıl oluyor bu işler?

TAKIM NEDEN SAHADAN ÇEKİLMEDİ?

Biz paçavralar açıldıktan sonra takımı kenara çekseydik eğer bunun yaptırımı vardı. TFF tarafından ceza verileceğini düşünüyoruz. Bu hakemin kararı. Hakem maçı durduracak. Tek taraflı alınacak her karar Bursaspor’un zararına olacağını düşündük

‘MAÇ PROTOKOLÜN GÜNDEMİNE GİRMEDİ’

Protokolle alakalı istediğimiz reaksiyonu alamadık. Bu kadar gündeme gelmiş bir maçta kendilerini yanımızda görmekten ziyadesiyle mutlu olacaktık. Diyarbakır’daki bu maç protokolün gündemine girmedi. Yönetim kurulu, futbolcular biz bize gittik biz bize geldik.

BASIN MENSUPLARININ DİYARBAKIR’A GİDEMEMESİ

Benim başkan olarak uçak kaldırma imkanım yok. Bursa’nın böyle bir imkanı var mı onu sorgulamalı.

Büyükşehir Belediye Başkanı’nın destekleri ortada. Bizim birlik beraberlikle arayışımız bu zaten. Hep beraber olursa başarabileceğimiz bir iş. “Sen onu dedin, sen bunu dedin” ortada adam kalmadı zaten. Bu işin bir onuru, bir gururu kalmadı. Bizim bu iyi niyetimiz görülsün.

Planı, projesi olan varsa gelsin yapsın bu işi. Elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Alacak-verecek mevzusu yok her şey bağış makbuzu karşılığında.

BURSASPOR HÜKMEN GALİP SAYILABİLİR Mİ?

Biz bütün girişimlerde bulunacağız.

MAÇ NEDEN TRT’DE YAYINLANMADI?

TFF internet sitesinde bu maçın yayınlanacağını da duyurdu. TFF TRT’yi maç için uygunluğu da veriyor lakin sonrasında bu iş bir noktada patlıyor. Bu bizim açımızdan hiç anlaşılır değil. Maç içerisinde TFF Başkanını aradım. Yayınlanması için biz de gayret ettik lakin amiyane tabirle TRT yan çizdi noktasına kadar geldi konu.”

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir