Çelik’ten seferberlik ve savaş hali düzenlemesi yorumu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, Seferberlik Tüzüğü ile ilgili yapılan değişikliğe değinerek, “Bu da olağan bir durum. Daha önceki seferberlik tüzüğü 1990 yılında hazırlanmıştı. Şimdi değişen jeopolitiğe uygun şekilde güncellendi. Değişen koşullarda belgelerin güncellenmesi gerekiyor. Çok büyük değişiklikler oluyor dünyada güvenlikle ilgili. Daha önce değişecekti deprem nedeniyle ertelendi. Olağan bir şekilde güncellenmiştir” ifadelerini kullandı

Çelik’ten seferberlik ve savaş hali düzenlemesi yorumu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“İran’a taziyelerimizi sunuyoruz. Bu zor günlerinde kardeş İran’ın yanındayız. Kaza yerini Akıncı İHA tespit etti. Akıncı İHA zorlu koşullarda bir uçuş gerçekleştirdi.

UCM’NİN NETANYAHU TALEBİ
Netanyahu ve yanındakiler savaş suçundan sorumlu. Umarız bu kişiler hakkında tutuklama kararı çıkar. Bu gecikmiş bir taleptir umarız karara dönüşür.

3 ÜLKENİN FİLİSTİN’İ TANIMA KARARI
İspanya, Norveç ve İrlanda’nın Filistin’i tanıma kararı memnuniyet vericidir. 3 ülke de tarihin doğru tarafındadır. AB’nin tümü Filistin’i tanımalı. ABD’den duymamız gerekenleri duyuyoruz.

SEFERBERLİK VE SAVAŞ HALİ YÖNETMELİĞİ
Bu da olağan bir durum. Daha önceki seferberlik tüzüğü 1990 yılında hazırlanmıştı. Şimdi değişen jeopolitiğe uygun şekilde güncellendi. Değişen koşullarda belgelerin güncellenmesi gerekiyor. Çok büyük değişiklikler oluyor dünyada güvenlikle ilgili. Daha önce değişecekti deprem nedeniyle ertelendi. Olağan bir şekilde güncellenmiştir.

SOKAK HAYVANLARI İLE İLGİLİ DÜZENLEME
Taslak halinde henüz, üzerinde çalışılıyor. Taslak önümüzdeki ya da sonraki hafta Meclis’e gelecek.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir