CHP’den Bursalılara sandık çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Bursa’da yaşayan tüm vatandaşların sandığa giderek oy kullanmalarını istedi. Özkan, “Bu ülkeye 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu lazım. Birleşe birleşe kazanacağız, geleceğimizi hep birlikte kuracağız. Biz 28 Mayıs’ta sandığa gideceğiz. Vatanını seven sandığa gelsin!” dedi.

CHP’den Bursalılara sandık çağrısı

Türkiye 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turu öncesinde siyasi partilerin de çalışmaları sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı, yapmış olduğu açıklamayla Bursa’da yaşayan vatandaşların 28 Mayıs’ta sandığa giderek oylarını kullanmaları konusunda çağrıda bulundu.

İl Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Geçmiş Dönem Başkan Adayı Mustafa Bozbey, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sanem Oktar, DEVA Partisi Bursa İl Başkanı Mümtaz Öztürk, DEVA Partisi Genel Merkez Kurul Üyesi Fatih Acar ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan açıklamalarına, “Ülkemiz çok ağır koşullardan geçerek 2023 seçimlerine gelmiştir.” sözüyle başladı.

ÖZKAN: HALKIMIZI KANDIRDILAR

Konuşmasına devam eden Turgut Özkan, “14 Mayıs 2023 günü yapılan seçimlerde partimiz, Bursa’da her 2 bölgeden 3’er olmak üzere, toplam 6 milletvekili çıkarmış, 7’nci milletvekilini çok az bir oy farkıyla kaçırmıştır. Tüm partiler içerisinde oylarını ve milletvekili sayısını artıran tek parti CHP olmuştur. Katılan hiçbir adayın seçilecek yeterli oyu alamaması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştır. Seçim yarışında AKP’nin tüm devlet imkanlarını kullanarak, adil olmayacağını biliyorduk. Medyayı muhalefete kapattılar, halka ulaşmamızı yasaklarla engellediler. Vicdanı ve ahlâkı bir kenara koyup şeytanın bile aklına gelmeyen yöntemlere başvurarak iftiralarla halkımızı kandırdılar. Montaj videolarla sahtecilik yaptılar. Maalesef organize bir kötülükle karşı karşıyayız. Buna rağmen milletimizden seçilmek için yeterli oyu alamadılar.” ifadesini kullandı.

ÖZKAN’DAN İKİNCİ TUR MESAJI

İkinci tur seçimleri öncesi yapılan hazırlıklara değinen Özkan, “İl Başkanlığımızda çok yoğun bir mesai yürüterek örgütümüzün tüm katmanlarıyla seçim değerlendirmesinde bulunduk. Tüm verileri analiz ettik. Sandık görevlilerimiz, okul sorumlularımız, müşahitlerimiz, okul bilişim sorumlularımız, hukukçularımızla ikinci tur seçimini de takip edeceğiz. Tüm saydığımız bu unsurları gözden geçirerek güçlendirdik. 14 Mayıs seçim gecesi Bursa İl Başkanlığımızda 120 kişilik ekip görev yaptı. İlçe Seçim Kurullarında oylar resmen kayda girmeden önce, cep telefonu uygulamaları ile biz yaklaşık 3 saat içinde tüm Bursa’nın ıslak imzalı tutanaklarına dayalı seçim sonucunu sistemimize girdik.” dedi.

BURSALILARA ÇAĞRI: UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN

“14 Mayıs’ın kaybedeni bellidir” diyen Özkan, “Halkımıza ülkemizde bir rejim sorunu olduğunu, tek adam rejiminin ülkemizi ekonomik ve sosyal yönden uçuruma sürüklediğini anlatıyoruz. Tüm devlet imkanlarını partisinin emrine tahsis eden, milletvekili adayı yaptığı bakanlarını devlet imkanlarıyla sokaklara salarak AKP’nin propaganda memuru olarak çalıştıran, belediye memurlarını, kamudaki işçi-memur tüm çalışanları AKP mitinglerinin neferi haline dönüştüren, CHP’ye ve Genel Başkanımıza miting meydanlarından akla hayale gelmedik iftiralar atan Recep Tayyip Erdoğan, tüm bunlara rağmen seçimi kazanamamıştır. Ve 28 Mayıs’ta maç yine 0-0’dan başlıyor. İkinci Tur seçimi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlık ve yokluk seçimi olacaktır. Tüm örgütümüze ve Bursalı hemşerilerimize çağrımızdır… Umutsuzluğa kapılmayın, ülkemizi AKP karanlığına bırakmayacağız.” ifadesini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Turgut Özkan konuşmasını şöyle tamamladı:

“Gün birlik ve beraberlik içerisinde, geleceğimizi sil baştan kurma günüdür…

Gençlerimize, çocuklarımıza yeni, parlak bir gelecek, adil, hakça paylaşan, barış içerisinde yaşayan bir ülke armağan etme günüdür…

Bu ülkeye 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu lazım.

Birleşe birleşe kazanacağız, geleceğimizi hep birlikte kuracağız…

Biz 28 Mayıs’ta sandığa gideceğiz…

Vatanını seven sandığa gelsin!”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir