Dursun Özbek’ten Yusuf Demir açıklaması

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek sponsorluk anlaşmasında açıklamalarda bulundu. Özbek; Yusuf Demir’in yabancı statüsünde oynaması, futbolcu maaşlarına zam ve hakemler hakkında açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek’ten Yusuf Demir açıklaması

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek sponsorluk anlaşmasında açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyetin 100. yılında Galatasaray’ın bir hedefi var, spor dallarında en çok kupa kazanan kulüp olma isteğini içimde bulunduruyorum. Amatör branşlarımıza yapılacak sponsorlara önem veriyorum.

“Gerçekten iyi bir takım kurduk. Daha iyi sonuçlar alacağımızı umuyoruz. Mayıslar, Galatasaray’ındır!”

“Hangi ülkeye gitseniz, ‘Türkiye’ dediğiniz zaman akla gelen ilk isimlerden biri Galatasaray olur. Bize sponsor olan kurumlar bunu gayet iyi biliyorlar. Ne kadar değerli olduklarının bilincindeyiz.”

“KONYA MAÇINDA BÜYÜK SIKINTI ÇEKTİK”

“Hakem performanslarını değerlendirmek artık sıradan hale geldi. Maalesef değerlendirmeler de iyi yönde gitmiyor. Özellikle Konyaspor maçında büyük sıkıntı çektik. Sadece Galatasaray aleyhine yapılan işlerden bahsetmiyorum.  Ayyuka çıkmış bu tartışmanın üzerine benzin dökmemek lazım. Bir sıkıntı var. Herkes farkında. TFF farkında, kulüpler farkında. Herkes yeteri kadar bağırıyor.”

Yunus Akgün ve diğer oyunculara yapılacak zamlarla ilgili Özbek şu ifadeleri kullandı: “Değerlendirdiğimiz bir konu. Değerlendirme bitince açıklamayı yaparız.”

YUSUF DEMİR AÇIKLAMASI

Yusuf Demir bizim evladımız. Genç yaşta Avrupa futbolunun dikkatini çekmiş. Çok genç yaşta Barcelona’nın oyuncusu olmuş, her kategoride oynamış.  Yusuf Demir’in Galatasaray’da olması bizim için bir kıvanç kaynağı. Söylediklerimize bakılırsa, yazılan çizilenlere bakılırsa Yusuf Demir, Türk statüsünde oynayamazmış. Yusuf Demir’in durumunu zaten biliyorduk biz. Dün öğrenmedik bu mevzuyu. Onu transfer ederken ne milli takımı düşündük ne de yerli statüsünden bahsettik.”

“Bazı kuralların FIFA ya da TFF’de değişmesi gerekiyor. Bunlar kendi kendine değişmeyecek ki. Kendi değerlerimize sahip çıkalım. Yusuf bir Türk vatandaşıdır. Türkçe konuşmayan Türk futbolcuları bilmiyor musunuz? Yazılan çizilen farklı, algı farklı.”

“ESAME LİSTESİNDE 2 TÜRK VARDI MEĞERSE…”

“Geçen gün bir maç oynuyoruz, yeni daha taze. Esame listeleri geldi. Rakip takımın oyuncularına baktım; yöneticisine ‘Sizin takım listesinde bir hata var, listeye bakınca 2 Türk görüyorum sahadaki 11’de. Yönetimi uyarın. Bu şekilde çıkmayın sahaya’ dedim. Arkadaş aldı listeyi baktı. ‘Yahu hakikaten 2 Türk var’ dedi. Sorduk, soruşturduk. İsmini söylemiyorum şimdi. Fakat, hanginiz okusanız orada 2 Türk’ten başkasını göremezsiniz. Meğerse bizim İspanyol veya İngiliz zannettiğimiz arkadaş Türk’müş.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir