Ekrem Alfatlı aday adaylığı başvurusunu yaptı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için aday adaylığı başvurusunu partisinin genel merkez binasında yaptı.

Ekrem Alfatlı aday adaylığı başvurusunu yaptı

Aday adaylığı başvurusunun ardından kısa bir açıklama yapan Alfatlı, “14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlerde Cumhur ile birlikte milletimizin muktedir iktidarını gerçekleştirmek için yola çıktık. Şehit liderim Muhsin Başkanımızın emaneti, milletimizin de teveccühleri ile inşallah partimiz kuruluşunun 30. Yılında Gazi Meclisimizde güçlü bir şekilde temsili ile olacaktır” dedi.

‘BARAJ DERDİMİZ YOK’

Açıklamasına devam eden Alfatlı sözlerine şu şekilde devam etti:

“Mensubiyeti olmakla gurur duyduğum, kuruluşundan bugüne kadar geçen süre zarfında her kademesinde görev aldığım ve şu anda da Genel Başkan Yardımcısı olduğum Büyük Birlik Partisi’ne bugün milletvekili adaylık müracaatımı Genel Merkezimizde yapmış bulunmaktayım.

Halkın gönlünde her zaman var olan, geçmişte baraj endişesi ile verilmeyen oyların, ilk defa barajsız olarak gireceğimiz bu seçimde mühürün BBP’ye vurulacağından ve önümüzdeki yasama döneminde BBP’nin, TBMM’de grupla temsil edileceğinden hiç şüphem yok.

Hedefimiz BBP’ni ve Cumhur İttifakını iktidara taşımak. Bizler bu hedefimize ulaşabilme adına bizlere güvenen halkımızın ve dava arkadaşlarımızın teveccühüne layık olabilme adına var gücümüzle çalışacağız.
Seçimler ülkemize ve partimize hayırlar getirsin Rabb’im mahcup etmesin dedi.”

‘ALFATLI BAŞARACAK’

Alfatlı’nın başvurusunu alan Seçim İşlerinden Sorumlu MKYK Üyesi Hikmet Karaca “Sayın Alfatlı partimizin ilk kurulduğu andan itibaren merhum şehit başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu ile yol arkadaşlığı yapmış gönüldaşımız, Genel Başkan yardımcımızdır. Çıktığı bu kutlu yolda başarıya ulaşacağından eminiz. Bizler de ona seçim bölgesinde şimdiden başarılar diliyoruz” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de Alfatlı’yı makamında kabul ederek kendisine hayırlı olsun dileklerini iletti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir