Galatasaray’da Morutan Pisa’ya kiralandı

Galatasaray, futbolcusu Morutan’ı Serie B ekibi Pisa’ya kiraladı. İtalyan temsilcisi kiralama bedeli olarak 150 bin euro ödeyecek. Morutan’ın en az 25 maçta 45 dakika oynaması ya da takımının Serie A’ya çıkması durumunda Pisa 5,5 milyon euro karşılığında oyuncuyu almak zorunda.

Galatasaray’da Morutan Pisa’ya kiralandı

Galatasaray Kulübü, Rumen futbolcusu Olimpiu Morutan’ın İtalya 2. Ligi (Serie B) takımlarından Pisa’ya kiralandığını duyurdu.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ’den Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) da yer alan açıklamada, “Profesyonel futbolcumuz Olimpiu Vasile Morutan’ın geçici transferi konusunda Pisa Sporting Club ile anlaşmaya varılmıştır” denildi.

İtalyan temsilcisinin kiralama bedeli olarak Galatasaray’a 150 bin euro ödeyeceği ve 5 milyon 500 bin euro satın alma opsiyonuyla 31 Mayıs 2023’e kadar oyuncuyu transfer etme hakkına sahip olduğu ifade edildi.

Öte yandan Morutan’ın en az 25 maçta 45 dakika oynaması ya da takımının Serie A’ya çıkması durumunda İtalyan temsilcisinin 5 milyon 500 bin euro karşılığında oyuncuyu almak zorunda olduğu belirtildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir