Hafta sonu Türkiye bugüne dek görülmemiş boykota gidiyor!

İğneden ipliğe her kaleme neredeyse her gün yapılan zamlar vatandaşın, esnafın belini büküyor. Her yeni zam restoran ve kafe menülerine de yansıyor. Az porsiyonlar ve fahiş fiyatlar nedeniyle ‘hafta sonu restoran ve kafelere gitmeme’ çağrısı büyüdü. Dalga dalga büyüyen bu çağrı nedeniyle hafta sonu ve pek çok restoran ve kafenin adeta ‘sinek avlaması’ bekleniyor.

Hafta sonu Türkiye bugüne dek görülmemiş boykota gidiyor!

Neredeyse her gün yapılan zamlar restoran ve kafelerin menülerine de yansıdı. Yiyecek ve içecek fiyatlarındaki pahalılık boykot getirdi.

Artan gıda fiyatlarına ve fahiş restoran fiyatlarına tepki gösteren vatandaşlar, sosyal medya üzerinden “Fahiş Yemeğe Boykot” adlı bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında 20-21 Nisan tarihlerinde kafe ve restoranların boykot edilmesi çağrısı yapılıyor.

Kampanya kısa sürede büyük ilgi gördü ve birçok kişi boykota katılacağını duyurdu. Ünlü isimler de kampanyaya destek vererek boykot çağrısında bulundu.

Sosyal medyada #FahişYemeğeBoykot etiketi trendlere girerken, birçok kişi restoran fiyatlarının son zamanlarda aşırı yükseldiğini, porsiyonların ve kalitenin oldukça düşük olduğunu belirtiyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir