Dünyada ve Fransız müzik sahnesinde trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan, ödüllü Lübnan kökenli Fransız müzisyen İbrahim Maalouf, önceki akşam Epifoni organizasyonuyla ve STAR TV medya sponsorluğunda Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’na konuk oldu.
![İbrahim Maalouf Harbiye Açıkhava'da konser verdi - 2](https://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/dMiGTzzw1kuQo-qKdZq5Hw.jpg?width=1000&mode=both&scale=both&v=1716709286565)
Türkçe ‘Merhaba’ diyerek izleyicileri selamlayan İbrahim Maalouf “Bu zor zamanlarda sahnede olmayı sorguladığım anlar oldu ancak müziğin bizi iyileştireceğine inanıyorum. Bu nedenle hep beraber burdayız. Bu gece ağırlıklı olarak yaz sonunda yayınlamayı planladığım yeni albümüm Michel Ange’ın Trompetleri olan T.O.M.A’dan yepyeni şarkılar çalacağım.Albümün tamamını bir büyük kutlama, teklif, nikah ve kutlama gibi bölümleri olan bir büyük düğün gibi düşünün. Aynı zamanda babamın mirasına bir saygı niteliğinde. Bu gece hep birlikte dans edip, eğleneceğiz” dedi.
![İbrahim Maalouf Harbiye Açıkhava'da konser verdi - 3](https://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/SCeEYVnjIk2rQhDrwJcXNg.jpg?width=1000&mode=both&scale=both&v=1716709286565)
‘Au Revoir’ şarkısına sıra geldiğinde şarkı öncesinde duygulu bir konuşma yapan Maalouf, “Aslında bu şarkıyı büyüyerek evden ayrılan çocuklara yazmıştım. Ancak şu dönemde Gazze’de her gün ölen, özgür iradesi ile yaşayamayan bir çok çocuğu düşünerek çalıyorum” diyerek alandaki ışıkların kapatılmasını ve seyircilerden telefon ışıklarını açarak mekanı aydınlatmalarını istedi.
![İbrahim Maalouf Harbiye Açıkhava'da konser verdi - 4](https://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/GLe78VULW0-VqNi0NSLx4g.jpg?width=1000&mode=both&scale=both&v=1716709286565)
Yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalan, kendisine bir dansçı ve 8 yetenekli müzisyenin eşlik ettiği İbrahim Maalouf, Harbiye Açıkhava’yı dolduran binlerce müzikseverin alkışlarıyla 2 kez yeniden sahneye davet edildi.
Herkesin ayakta zıplayarak dans ettiği gecenin veda şarkıları ise, Ege yöresine ait ‘Harmandalı’ ve sanatçının sevilen bestesi ‘Beirut’ oldu.
YORUMLAR