Altun’dan The Economist’e tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, The Economist dergisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili kapağına tepki gösterdi. Altun, “Küstah propagandayla kendilerince Türk demokrasisinin sonunu ilan ediyorlar. Okuyuculara bunun dezenformasyona dayalı sahte bir gazetecilik olduğunu hatırlatmalıyız.” dedi.

Altun’dan The Economist’e tepki

Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Altun, “The Economist, entelektüel açıdan tembel, sıkıcı ve kasıtlı bir cehalete dayalı Türkiye tasvirini yeniden piyasaya sürdü” dedi. Ölçüyü aşan manşetler ve provokatif görsellerle dergilerini satmaya çalışanların ucuz propaganda ve dezenformasyona dayalı sahte bir gazetecilik yaptığını hatırlattı. Türk halkının demokrasiye, eşitliğe ve özgürlüğe bağlılığını defalarca gösterdiğinin de altını çizen Altun, The Ekonomist’teki sözde gazeteci ve editörlerin bu mücadeleyi görme zahmetine girmediğini belirtti.

Altun, “Bu, büyük ölçüde, girdiği her seçimi kazanmış ve demokratik yollarla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza karşı açıklanması güç ve sonu gelmeyen nefretlerinden kaynaklanıyor.” dedi.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir