İslam Memiş’ten EYT açıklaması

Emeklilikte yaşa takılan milyonlarca vatandaşın beklediği EYT yasasıyla ilgili bir açıklama yapan ekonomi yazarı İslam Memiş, “EYT, kesinlikle çıkacak ama burada bir yaş sınırlaması olacak mı, bu konuda belirsizlik halen devam ediyor.” dedi. Memiş, sosyal medyadaki tartışma ve öngörülerin ise geçerliliğinin olmadığını ifade etti.

İslam Memiş’ten EYT açıklaması

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı ve ekonomi yorumcusu İslam Memiş, Fox Tv’deki Ekonomi Arası programında Aralık ayında açıklanacağı ifade edilen EYT’ye yönelik açıklamalarda bulundu.

İslam Memiş, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Evet, kesin gözüyle bakılıyor. Konunun muhatapları, Sayın Cumhurbaşkanı ve bakanlar; bu konuyla alakalı çalışmaların sonuna yaklaşıldığını ve Aralık ayında kesinlikle açıklayacaklarını belirtiyorlar.

‘BELİRSİZLİK HALEN DEVAM EDİYOR’

EYT, kesinlikle çıkacak ama burada bir yaş sınırlaması olacak mı, bu konuda belirsizlik halen devam ediyor. Kimleri kapsayacak, bununla ilgili sosyal medyada çok sayıda tartışma ve öngürüler de var, maalesef geçerliliği yok. Ama kesinlikle Aralık ayında bir EYT sonucu Türkiye’de olacaktır.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir