Erdoğan’dan kabine toplantısı sonrası açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Türkiye ne pahasına olursa olsun, Güney sınırlarında ‘Teröristan’ kurulmasına müsade etmeyecektir” dedi.

Erdoğan’dan kabine toplantısı sonrası açıklamalar

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Beştepe’de toplandı.

Yaklaşık 3 saat süren toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

“Bir taraftan iyice yaklaşan 31 Mart seçimleri ilgili çalışmalarımızı yürütüken diğer yandan ülekmizi büyütme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Turizm geliri yüzde 17 arttı, 57 milyon turist geldi. Turizmde bu tarihi başarıları muhalefetin ve bazı faşit çevrelerin turizmi baltalamaya yönelik menfi kampanyalarına rağmen elde ettik.

Dünya genelinde etkili olan olumsuzluklara rağmen Türkiye hedefleri doğrultusunda kararlılıkla ilerliyor.

‘İKİNCİ ASTRONOTUMUZU DA UZAYA GÖNDERECEĞİZ’

İnsanlı uzay misyonumuzu başarıyla yerine getirdik. Türk Hava Kuvvetlerimizin yetiştirdiği seçkin pilotlarından olan Alper Gezeravcı, uluslararası uzay istasyonundaki görevini ve bilimsel deneyleri tamamlayarak ülkemize döndü. Bizde kendisini kabul ettik. İkinici astronotumuzu da önümüzdeki aylarda yörünge altı uçuş için uzaya göndereceğiz.

‘EKONOMİYE GÜVEN ARTTI’

Ülkemizin risk primindeki düşüş sürüyor.

Önümüzdeki dönemde ekonomi programımızın müspet yansımalarını enflasyon başta olmak üzere diğer alanlarda net bir şekilde göreceğiz.

‘F-16 KARARI MEMNUNİYET VERİCİ’

Amerika Birleşik Devletleri ile bir süredir yürüttüğümüz F16 talabimizinde olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz.

Ülkemize yönelik kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte inşallah Türk Savunma sanayii bundan sonra daha hızlı yol alacak.

Şu gerçeği çok net bir şekilde görebiliyoruz, Türkiye uyguladığı terörü kaynağında yok etme stratejisiyle bölücü terör örgütünü dar bir alana hapsetmiştir.

Türkiye ne pahasına olursa olsun, Güney sınırlarında “Teröristan” kurulmasına müsade etmeyecektir.

Evlatlarımıza sınırlarımızın dışında da terörün olmadığı, barışın hüküm sürdüğü bir bölge bırakacağız.

‘DİYANET CAMİAMIZ ASIM’IN NESLİNİN YETİŞTİRİLMESİNDE DE ÖNEMLİ SORUMLULUKLAR ÜSTLENİYOR’

Diyanet camiamız sadece insanımız din hizmetlerinin verilmesinde değil, Asım’ın neslinin yetiştirlmesinde de önemli sorumluluklar üstleniyor.

Diyanet Akademisinin de hizmete girmesi ile eğitim imkanları genişleyen din görevlililerimizin önümüzdeki dönemde ilim, irşad, tebliğ ve temsil görevlerini en güzel şekilde yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

‘HEDEFİMİZ YIL SONUNA KADAR 200 BİN KONUTU TESLİM ETMEKTİR’

Depremzede kardeşlerimizi en kısa sürede güvenli, huzurlu ve dayanıklı yuvalarına kavuşturmak için gece gündüz çalışıyoruz. 2 ay içinde deprem bölgesi genelinde 75 bin konutun teslimini yapacağız.Hedefimiz yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim etmektir.

Deprem bölgesinde istihdamı ve üretimi canlandıracak, şehirlerimize güç katacak projeleri devreye aldık. Savunma sanayii merkezlerimiz önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek.

Asrın birlikteliği ile asrın felaketinin yaralarını süratle saracağız.

‘GÜVEN İKLİMİNİ BOZMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ’

Bilhassa son 10 yıldır her seçim öncesinde olduğu gibi, milleitmizi huzursuz edecek güörüntüler ardı ardıya gelmeye başladı.

Mahalli idareler seçimlerini ülkemizin tökezletmenin aracı haline dönüştürme hayali kuranların inşallah yine heveslerini kursaklarında bırakacağız. Türkiye’nin güven ve istikrar iklimini bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

Türkiye artık hem siyasi hem ekonomik hem askeri olarak bambaşka bir ligin oyuncusudur. Bizim iktidarımızın ilk 10 yılı vesayetle mücadele ile, ikinci 10 yılı ise terör ve milli irade hırsızılarına karşı verdiğmiz kavga ile geçti. Bu süreçte asla ihmal etmediğmiz husus ise demokrasi ve kalkınma atılımlarını sürdürmekti.

Artık Türkiye yüzyılı idealini hayata geçirmek için kararlılıkla hedeflerine doğru ilerleyen bir Türkiye var.

Milleti her fırsatta sırtından hançerleyenlerin dönemi bitmiştir.

Türkiye yaşadığı onca sıkıntı ve imtihana rağmen sıkıntıların üstesinden gelebilecek programa, imkana, en önemlisi de kudrete sahip bir ülkedir.”

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir