Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye tepki: ‘Soysuza tek kelime edemeyen okul arkadaşım…’

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Atatürk’e çatallı dilini uzatan soysuza tek kelime edemeyen okul arkadaşım, 15 Temmuz darbe girişimi için asılsız bir iddianın peşine düşmüş. Oysaki bir zamanlar ne kadar cesur konuşurdu, şimdi Atatürk’e dil uzatanlara dahi bir şey diyemiyor” paylaşımıyla isim vermeden Bahçeli’ye tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye tepki: ‘Soysuza tek kelime edemeyen okul arkadaşım…’

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, isim vermeden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun, X hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

“Ağzından salyalar akarak, Kurtuluş Savaşı kahramanımız Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e çatallı dilini uzatan soysuza tek kelime edemeyen okul arkadaşım, 15 Temmuz darbe girişimi için asılsız bir iddianın peşine düşmüş ve hemen savunmaya geçmiştir. Oysaki bir zamanlar ne kadar cesur konuşurdu, suda ateşin nasıl yanmayacağını, balda tuzun bulunmayacağını ve kimden Cumhurbaşkanı olmayacağını söylerdi. Şimdi Atatürk’e dil uzatanlara dahi bir şey diyemiyor…

İyi dinleyin, Köhne Bizans’ın Yıldız burcunda ikamet eden baykuş özentilerine ve kalıntılarına söylüyorum; Türkiye’nin yönetim şekli ile ilgili tartışmalar 29 Ekim 1923’de ebediyen son bulmuştur! Aklınızdakini kursağınızda bırakırız!”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir