Mansur Yavaş, Akşener’den ne istedi? ‘Ben de onlara uydum’ diyerek açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Altılı masada krize neden olan daha sonra iki belediye başkanının cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olduğu süreçle ilgili bilinmeyenlere değinen Akşener, o dönem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kendisinden istediğini açıkladı. Akşener, “Mansur Bey dedi ki, ‘insanlar gelecek. Bu heyecanı ortadan kaldırmayalım, siz bunu hızlandırma konusunda bize yardımcı olun’ dedi. Ben de onlara uydum.” ifadesini kullandı. Akşener İnce’nin adaylığına ilişkin “Sayın İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olma hakkı mevcuttur” dedi.

Mansur Yavaş, Akşener’den ne istedi? ‘Ben de onlara uydum’ diyerek açıkladı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, TV100 ekranlarında yayınlanan Uğur Dündar’la Haftanın Panoraması programına katıldı. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Akşener siyaset yaşanan son gelişmeleri değerlendiriyor.

ak3

Akşener’in açıklamalarından satır başları:

“Gönül rahatlığıyla diyorum ki Sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Belediyecilikte başarılı iki arkadaşımızla başaracaklar. Bakın şimdi birinci turda kazanmayı konuşuyoruz. Ben inanıyorum birinci turda kazanılacağına. Bu ucube sistemden kurtulacağımızı düşünüyorum. AK Parti’ye oy veren seçmen bizim için veli nimettir. Yarın bizim de oy alabileceğimiz bir seçmendir. Bu şekilde kapsayıcılıkla birinci turda kazanabiliriz. Seçmen hangi partiden olursa veli nimettir.

Siyasetçi korkulan bir insan olmamalıdır. Ben gelmiş geçmiş en rahat konuşulan içişleri bakanıydım. Benden korkmazlardı. Aynı ailenin çocukları neden birbirine bıçak çeksin. Bu ülkenin refaha ulaşması hepimizin görevi.

MANSUR YAVAŞ’IN AÇIKLAMALARI
İki belediye başkanını koşu partneri olarak masaya ben getirmiş oldum. CHP ile anlaşarak oldu bunlar. Sonra orada bir arkadaşımız itiraz etti buna. Bakan olmaları gerektiğine gitti iş. Sonuç itibarıyla bu iki arkadaşımızın başkan yardımcısı olarak yer almalarına, bizlerin de başkan yardımcısı olarak milletvekili olmadan yer almasına doğru gidildi. Çünkü orada benim de ikna olmama sebep olan şey şuydu, Sayın Davutoğlu ve Sayın Babacan’ın tavrı, ben de sonra doğru olduğuna kanaat ettim. O da genel başkanların milletvekili olmamasının bu seçimi alacağımıza dair inancın gerekçesi olabileceğini söylediler. Ben de bunu olumlu buldum. Ondan sonra el sıkıştık. Ben mesela pazar gecesi görüştüğümüz için Mansur Bey ve Ekrem Bey biliyor, yani ‘iki gün ertelesek, daha rahat konuşulsa’ dedim. Mansur Bey dedi ki, ‘insanlar gelecek. Bu heyecanı ortadan kaldırmayalım, siz bunu hızlandırma konusunda bize yardımcı olun’ dedi. Ben de onlara uydum

“ADAY OLMA HAKKI MEVCUTTUR”

Sayın İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olma hakkı mevcuttur. Eğer Millet İttifakı genişleyecekse bu genişleme içerisinde yer almasını tabi ki isterim ama benim bu konuda diğer arkadaşlar adına bir şey söyleme hakkım yok”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir