Mansur Yavaş’tan Cumhurbaşkanı adaylığı yorumu: Altılı Masa ne derse ona uyarız

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, katıldığı bir panelde, gençlerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili yöneltilen soruya Yavaş, açık kapı bıraktı.

Mansur Yavaş’tan Cumhurbaşkanı adaylığı yorumu: Altılı Masa ne derse ona uyarız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması’ organizasyonunda “Hayırlı uğurlu olsun diyorum, haydi arkadaşlar başlıyoruz” ifadelerini kullanımış ve kürsüye Türk bayrağı rozeti ile çıkmıştı. Kılıçdaroğlu’nun bu hamlesi adaylık konusunda ‘kesin’ söylemlerine neden oldu.

YAVAŞ’TAN ADAYLIK YORUMU

Katıldığı bir panelde üniversite öğrencileri ile buluşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” sorusuna, açık kapı bırakarak yanıtladı.

ABB Başkanı adaylık sorusuna, “Ben bu soruyu duymamak için hiçbir yere gitmiyorum. Sizlerin teveccühü, çok teşekkür ederim. Güzel bakan güzel görür. Ankara halkı bizi Ankara için seçti. Hizmet için bizi bekliyor. Bizden başka bir görev istenirse bu 6’lı masanın kararıdır” dedi.

CHP’nin ‘İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması’ndan günler sonra, Yavaş’ın cumhurbaşkanı adaylığı konusunda açık kapı bırakması CHP içinde adaylık krizine yeni bir boyut kazandıracak.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir