Meteoroloji’den açıklama! Yağış yok, Marmara ve Ege’de fırtına var

Meteoroloji’den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Türkiye’nin genelinde yağış beklenmiyor. Marmara ve Ege’de kuvvetli poyraz etkili olacak.

Meteoroloji’den açıklama! Yağış yok, Marmara ve Ege’de fırtına var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı, yer yer çok bulutlu, Adana ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbul

Güneşli27°

Ankara

Kısmen Güneşli27°

İzmir

Güneşli31°

Antalya

Kısmen Güneşli33°

Trabzon

Kısmen Güneşli24°

Bursa

Güneşli 26°

Adana

Güneşli34°

Diyarbakır

Güneşli34°

Gaziantep

Güneşli32°

Ağrı

Güneşli24°

Hava sıcaklığının Doğu Karadeniz’de 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey, Doğu Akdeniz kıyıları ile yurdun güneydoğusunda güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara ile Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir