Metin İlhan’dan flaş EYT mesajı!..

CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, EYT’ye yönelik açıklamalarda bulundu. İlhan, “Hükümet kamu hazinesinin iflasını göze alıp, şu kriz döneminde zenginin parasını enflasyon karşısında korumakta gösterdiği hassasiyeti, yasal hakları gasp edilmiş EYT’liler için de gösterse olmaz mı?” dedi.

Metin İlhan’dan flaş EYT mesajı!..

CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan’ın Meclis’te EYT’ye yönelik yaptığı açıklama şöyle:

“EYT’LİLERE KAYNAK AKTARILIRSA ÜLKE BATACAK İZLENİMİNİ VERMEKTELER”

“Türk kamuoyunu türlü söz cambazlıkları ve toplum mühendislikleri ile kandıran iktidar kadroları, söz konusu EYT’liler olunca; sürekli EYT’lilere kaynak aktarılırsa ülke batacak izlenimini vermektedirler. Ancak siyasi bekaları söz konusu olunca, devlet hazinesini pervasızca faizcilere ayırmaktan imtina etmemekte ve bunu da Türk toplumuna yeni ekonomik model diye yutturmaya çalıştırmaktadırlar.

“HANGİ GARİBANIN BANKADA DÖVİZİ VAR DA 3 AYDA YÜZDE 27 KAZANDI?”

Hangi garibanın, hangi işçinin, hangi memurun, hangi esnafın, hangi çiftçinin bankada dövizi var da kur korumalı mevduatla 3 ayda yüzde 27 kazandı?

“KUR ARTIŞINA KARŞI 40 MİLYARLIK YENİ KAYNAK…”

Bu hafta sonu sunulan ek bütçede mevduat ve katılma hesaplarının kur artışına karşı korunması için tam 40 milyarlık yeni bir kaynak yaratılmış.

ZENGİNİN PARASINI ENFLASYONA KORUMAKTA GÖSTERİLEN HASSASİYET, EYT’LİLER İÇİN DE GÖSTERİLSE OLMAZ MI?”

Hükümet kamu hazinesinin iflasını göze alıp, şu kriz döneminde zenginin parasını enflasyon karşısında korumakta gösterdiği hassasiyeti, yasal hakları gasp edilmiş EYT’liler için de gösterse olmaz mı?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir