Osmangazi Meydanı ne kadara yapıldı? Başkan Aydın yanıtladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, gündemdeki konuları değerlendirmek üzere medya buluşması düzenledi. Halk lokantaları hakkında konuşan Başkan Aydın, “Amacımız esnafa rakip olmak değil ancak günümüz koşullarında bir et yemeğinin en uygun yerde 200 lira olduğu bir dönemde, o günlük yemeğe ulaşamayan yurttaşlarımıza uygun fiyatlı yemek imkanı sunmak.” dedi. Ayrıca Aydın, Osmangazi Meydanı’nın 650 -750 milyon civarına yapıldığını söyledi.

Osmangazi Meydanı ne kadara yapıldı? Başkan Aydın yanıtladı

Haber: SİMLANUR İNCE
Kamera: MESUT ERDOĞAN

31 Mart yerel seçimlerinin ardından mazbatasını alarak görevine başlayan Belediye Başkanları, medya buluşmaları gerçekleştirerek değerlendirme toplantıları düzenledi. Bu kapsamda Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, gündemdeki konuları değerlendirmek amacıyla Osmangazi Meydanı Kent Lokantası’nda medya buluşması gerçekleştiriyor.

Düzenlenen basın toplantısında Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın’a, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten de eşlik etti.

Osmangazi Meydanı’nda Halk Lokantası olarak bir mekan açacaklarını ve 3-4 çeşit yemeği 80 liradan hizmete sunacaklarını belirten Aydın, Haziran ayının ilk haftasında faaliyete açılacağını ifade etti. Halk Lokantası’nın 11.00 ile 15.00 arası hizmet vereceğini ve 300 kişiye aynı anda hizmet verebileceklerini ve ucuz yemek imkanı sunacaklarının altını çizdi. Aydın, “Amacımız esnafa rakip olmak değil ancak günümüz koşullarında bir et yemeğinin en uygun yerde 200 lira olduğu bir dönemde, o günlük yemeğe ulaşamayan yurttaşlarımıza uygun fiyatlı yemek imkanı sunmak. İstanbul’da neden 40 lira, burada 80 lira derseniz maliyet hesaplarımızda zarar etmemek adına 80 lira bizi kurtarıyor” ifadelerini kullandı.

“PAZARTESİ GÜNÜ GÜNDÜZ BAKIM EVİ ADI ALTINDA 2. TEMELİMİZİ ATACAĞIZ”

Göreve başladığı günden bu güne olan süreci değerlendiren Aydın, mazbatasını almasının ardından Fetih Şenlikleri yapıldığını, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Demirtaş’ta kutladıklarını, çok olumlu geri dönüş aldıklarını da dile getirdi. Aydın, “19 Mayıs’ta ilki gerçekleştirilen Osmangazi Gençlik Şöleni düzenledik. Hem Gençlik Bayramı, hem de 19 Mayıs’ı halkımızla buluşarak kutlamak istedik. Basketbol maçları, tenis turnuvaları düzenledik. Haluk Levent ile de 19 Mayıs’ı taçlandırdık. Haluk Levent ile de birlikte Gazze adına bu meydanda anma yaptık. Bütün dünyanın önünde bir soykırım yapılırken kayıtsız kalmak mümkün değildi. Bütün bunların yanında icraatlar de yapmak gerekiyor. Çarşamba günü Çirişhane’de Spor Kulübü’nün temelini attık. Pazartesi günü de gündüz bakım evi altında ikinci temelimizi daha atıyoruz. Hamitler Bölgesine yapacağız” şeklinde konuştu.

“OSMANGAZİ MEYDANI’NDA HALK LOKANTASI VE GENÇ KAFE AÇACAĞIZ”

Aydın, “Daha sonra 7-8 tane tespitini yaptığımız bölgelerde kreşlerimizin temelini atacağız. Hedefimiz 2-3 ayda bunları bitirip Bursalıların hizmetine açmak. Ardından Osmangazi Meydanı’nda Genç Kafe açacağız. Bir kahveyi 20 lira gibi bir fiyata satışa sunacağız ve altındaki kütüphanede çalışma imkanları olurken, akşamları da ücretsiz çorba dağıtacağız. 300 metrekare bir alanda kadınlara da Jimnastik Merkezi kuracağız. Çok cüzi bir ücretle kadınlara bir spor salonu açacağız. 200-300 lira gibi bir ücretlendirme olacak. Kız yurduyla ilgili de Bağlarbaşı’nda yer tespitini yaptık. Hayırseverle anlaşmak üzereyiz. Bunları yaparken, ölçümleri de yapıyoruz. Vatandaşımızdan geri dönüşleri alıyoruz. Çağrı Merkezi’ne ulaşan vatandaşlara 10 saniye içerisinde geri bildirim alıyor. Okullar kapandıktan sonra birçok öğrencimiz etkinlik anlamında sıkıntı yaşayabiliyorlar. Gezici Kütüphane çalışmamız olacak. Senaryo, oyunculuk atölyeleri, kitap kulüpleri gibi etkinlikler olacak. Spor faaliyetlerimiz de zaten devam edecek. Kültürel yaşama zenginlik katmak amacıyla Bursa Düşün Dergisi kuracağız. Stratejik eylem planı da hazırlayıp kamuoyu ile paylaşacaklarımız olacak” diye anlattı.

“HAYVANLARIN UYUTULMASINI DOĞRU BULMUYORUZ”

Deprem gerçeğine de dikkat çeken Aydın, “Ovaya doğru kaçak yapılaşmayı engellememiz gerekiyor. Sanayileşme ve devamında geçirdiği göç, kaçak yapılaşmanın en yoğun olduğu illerden biri Bursa. Bununla mücadele edeceğiz. Kaçak yapılaşma vatandaşların hem kendi canlarını, mallarını ve geleceklerini karartacak. Bunun doğru bir anlayış olmadığını ifade etmek istiyorum” dedi. Sokak hayvanlarının uyutulması kararı hakkında konuşan Aydın, “Bununla mücadele edeceğiz. Benimde milletvekili olduğum dönemde çok önemli bir önerge verilmişti. Bir fon kurulsun. Kısırlaştırma, sahiplendirme, sahiplendirmenin olmadığı yerde hayvan barınakları olmalı. Uyutulmasını doğru bulmuyoruz” diyerek Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nün Osmangazi Belediyesi’nde hizmet vereceğini de aktardı.

Osmangazi Belediye Başkanı Aydın, Osmangazi Meydanı’nın 650 -750 milyon civarına yapıldığını söyledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir