SGK İl Müdüründen EYT’lilere maaş müjdesi

Muş Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nizamettin Recepoğlu, kurum olarak EYT mesailerinin devam ettiğini en kısa sürede çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

SGK İl Müdüründen EYT’lilere maaş müjdesi

EYT Yasası’nın çıktığı ilk günden itibaren yoğun bir tempo ile çalışmaların sürdürüldüğünü ve performans hedeflerine emin adımlarla yürüdüklerini belirten Muş Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nizamettin Recepoğlu “Kamuoyunda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi olarak bilinen, emeklilikte yaş şartlarında değişiklik yapan kanunun yürürlüğe girmesi ile birlikte yoğun emeklilik başvurusu oldu. Muş Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak aylık rutin emeklilik başvurusunun kat be kat üzerinde başvuru aldık. Bu durum haliyle bizim tüm işleyişimizi etkiledi. Ancak aldığımız hızlı kararlarla bunun üstesinden geldik” dedi.

EYT konusunda yapılan çalışmalara da değinen Recepoğlu, “Şu anda yönetim kademesi dahil tüm personellerimiz emeklilik işlemlerine odaklanmış durumda. Diğer iş ve işlemlerinizi aksatmadan emeklilik işlemlerine ağırlık verdik. Yeni personel planlaması ve etkin süreç yönetimi ile inşallah belirlenen hedeflere en kısa sürede ulaşacağız. Emeklilik başvurusu yapıp aylık bekleyen vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Onların heyecanına ortak olacağımız maaş müjdesini postadan en kısa sürede alacaklar” diye konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir