Şimşek-CHP görüşmesine Faruk Çelik’ten tepki: Bu diyalog değil, popülizmdir

AK Parti Artvin Milletvekili ve eski Bakan Faruk Çelik ve eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe arasında gerçekleşen görüşmeye tepki gösterdiler. Çelik, “CHP heyetinin açıklamalarından, bir talimat listesi ile görüşmeye gittikleri anlaşılıyor. Bu bir diyalog değildir. Siyasi istismardır, popülizmdir. Ekonomimizin en son ihtiyaç duyduğu şeylerdir” derken, Metiner ise “CHP’nin, AK Parti’mizin kayyımı gibi davranmasına gayrı izin verilmemelidir” ifadelerini kullandı.

Şimşek-CHP görüşmesine Faruk Çelik’ten tepki: Bu diyalog değil, popülizmdir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüştü.

4 saatten uzun süren görüşmenin ardından Karatepe, Şimşek’e önerilerini 4 ana başlıkta ilettiklerini, ancak anlaşma sağlanamadığını söyledi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise “Bugünkü görüşmede Mehmet Şimşek Bey, basına verilen konularda hükümet olarak ne yaptığımızı dünya örnekleriyle paylaşmış oldu” dedi.

Görüşme ve sonrasında yapılan açıklamalara ilişkin AKP’den tepkiler gelmeye başladı. AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İktidar muhalefet diyaloğu demokrasilerde önemlidir. Ancak, CHP heyetinin Hazine Maliye Bakanımız ile görüşmelerden sonra yaptıkları açıklamalar etrafındaki tartışmaları hayretle izliyorum” diyerek, şunları söyledi:

“CHP heyetinin açıklamalarından bir talimat listesi ile görüşmeye gittikleri anlaşılıyor. Burada bir rol karmaşası yaşandığı açık. İktidarın görevi politikaları belirlemek ve uygulamak, muhalefetin görevi iktidarın göremediğini düşündüğü şeyleri dillendirmek ve eleştirmektir. Bir talimat listesi dayatmak değil. Bu tutum Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin iyi niyeti ile bağdaşan bir yaklaşım değildir. Bu bir diyalog da değildir. Siyasi istismardır, popülizmdir. Ekonomimizin en son ihtiyaç duyduğu şeylerdir.”

Görüşmeye ilişkin açıklamalara bir eleştiri de eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner’den geldi. X hesabında Faruk Çelik’in paylaşımını alıntılayan Metiner, “Katılıyorum. Bu demokratik diyalog değil siyasi körlük ve çapsızlık örneğidir. CHP’nin AK Parti’mizin kayyımı gibi davranmasına gayrı izin verilmemelidir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir