Stefan Kuntz’a ödenecek tazminat dudak uçuklattı

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından görevine son verilen A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz’un alacağı rakam belli oldu. Ermenistan beraberliği ve Japonya mağlubiyeti sonrası ipi çekilen Alman hocaya 1.2 milyon euro ödenecek, yani yaklaşık 34 milyon 500 bin Türk Lirası.

Stefan Kuntz’a ödenecek tazminat dudak uçuklattı

Ermenistan maçı beraberliği ve Japonya hazırlık maçında alınan mağlubiyet sonrası Alman teknik direktör Stefan Kuntz’un A Milli Futbol Takımı ile sözleşmesi fesh edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi tarafından Kuntz’a görevinin sonlandırıldığı bildirildi. Herkesin merak ettiği “Stefan Kunz ne kadar tazminat alacak?” sorusunun da yanıtı belli oldu.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Türkiye Futbol Federasyonu, Haziran 2024’e kadar sözleşmesi devam eden Stefan Kuntz’a, bu tarihe kadar olan alacaklarını ödeyecek. Söz konusu rakamın 1.2 milyon Euro yani yaklaşık olarak 34 milyon 500 bin Türk Lirası olduğu belirtildi.

KAÇ MAÇA ÇIKTI?

Stefan Kuntz, A Milli Futbol Takımı’yla toplam 20 maça çıktı. 60 yaşındaki teknik adam 12 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 yenilgi alarak maç başına 1.95 puan ortalaması yakaladı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir