TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’tan 23 Nisan mesajı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Milli Mücadele’nin bir kararlılık gerektirdiğini, vatanseverlik gerektirdiğini, milli mefkureye sahip olmak gerektiğini öncü nesilden öğrenmiş bulunuyoruz. Böylece ortada devlet yokken, devleti için mücadele etmeyi başarabilen, fevkalade zor şartlarda büyük bir galibiyet elde eden atalarımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin şahsında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunu da tesis etmiştir” dedi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’tan 23 Nisan mesajı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un ev sahipliğinde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları’nda dereceye giren eserlerin sahipleri ödüllerini aldı. Kurtulmuş, TBMM’nin hiçbir ülkenin meclisinde görülmeyen onur taşıdığını belirterek, “Yıkılmış, dağılmış, birçok yeri işgal edilmiş ama Milli Mücadele ile birlikte ‘Ya Allah’ diyerek ayağa kalkan bir milletin yeniden bir devlet kurmasının öncüsü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Daha ortada devlet yokken hem Milli Mücadele’yi veren hem de devletin kurulmasını sağlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı ve ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk öncülerini saygıyla yad ediyoruz, hürmetle anıyoruz. Milli Mücadele’nin bir kararlılık gerektirdiğini, vatanseverlik gerektirdiğini, milli mefkureye sahip olmak gerektiğini öncü nesilden öğrenmiş bulunuyoruz. Böylece ortada devlet yokken, devleti için mücadele etmeyi başarabilen, fevkalade zor şartlarda büyük bir galibiyet elde eden atalarımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin şahsında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunu da tesis etmiştir” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de şehitlerin kendilerinden vatanlarına sahip çıkmalarını beklediklerini belirterek, “Başta vatanseverlik olmak üzere, hukuk devleti, demokrasi, gibi kavramlara sahip çıkacak, onları koruyacak bir kuşak nesil yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Safa Koçoğlu ise bugünün çocukları yarının büyükleri olarak çocukları yetiştirdiklerini söyledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Ahmet Yozgatlıgil de çocukların en büyük liderleri olduğunu belirterek, çocuklara uzay konusunda bilgi vermeyi amaçladıklarını kaydetti.
Daha sonra dereceye giren çocuklara ödülleri verildi.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir