Tonlarca balık bir saatte tükeniyor

Denizlerde yeni av sezonunun başlamasıyla birlikte Ordu’daki balık halinde yoğunluk yaşanıyor. Her gün saat 02.00 sıralarında başlayan, güneş doğmadan gerçekleştirilen mezat ile tonlarca balık satışa çıkarılıp önce alıcıyla, sonra tezgahlarla buluşturuluyor.

Tonlarca balık bir saatte tükeniyor

Denizlerde 1 Eylül tarihinde başlayan yeni av sezonuyla birlikte Karadenizli balıkçıların ağırlıklı olarak istavrit ile ağlarını dolduruyor, tutulan balıkların satışı ile ilgili de gün doğmadan yoğunluk yaşanıyor. Altınordu’daki Kumbaşı Limanı içerisinde bulunan balık halinde gece yarısından sonra başlayan hareketlilik, sabaha kadar devam ediyor.

TONLARCA BALIK BİR SAAT İÇERİSİNDE TÜKENİYOR
Kasalarla hale getirilen balıklar, mezat usulü ve direkt olarak satışa çıkartılırken, tonlarca balık saatler içerisinde tükeniyor. Balıkçılar satın aldıkları balıkları araçlara yükleyerek, tezgahlarını yüklemek için gün doğmadan yola koyuluyor.

“HER GECE YORUCU MESAİMİZ DEVAM EDİYOR”

Balıkçılar, tezgahlarını doldurmak ve vatandaşlara güzel balık sunmak adına gece saatlerinde yorucu şekilde çalıştıklarını belirtiyor. Uygun fiyata balıkları almak ve satmak için gece boyunca satışların devam ettiğini söyleyen balıkçılar, bu yıl palamut olmadığını, şu an istavrite talebin fazla olduğunu ve hamsiden umutlu olduklarını, her gece mezatlara katıldıklarını söylediler.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir