Türkiye’den 3 sivil toplum kuruluşu UNESCO’ya akredite oldu

Yaşayan Kültür Miraslarımızın Korunmasında Sivil Toplum Kuruluşlarımızın çalışmalarının etkileri Uluslararası düzeyde de kendini gösteriyor…

Türkiye’den 3 sivil toplum kuruluşu UNESCO’ya akredite oldu

UNESCO Somut olmayan Kültürel Miras 10. Genel Kurul Toplantısı 11-12 Haziran 2024 tarihleri arasında Paris’te UNESCO Genel merkezinde üye 193 devletin delegasyonunun, Kültür Bakanlıkları, milli komisyonları ve Akredite STK temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Genel Kurul Toplantısına T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan Miras ve Kültürel Etkinlikler Genel Müdürü Selim Terzi ve Genel Müdür Yardımcısı Serkan Emir Erkmen, Bursa UNESCO Derneği Başkanı İlker Özaslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bu genel kurulda akredite olan diğer 2 Stk Mevlana vakfı ve Kadem ile daha önce akredite olmuş olan Anelsander, Geleneksel sanatlar derneği ve Okçular Vakfı katıldılar.

Toplantıda, Bursa UNESCO DERNEĞİ’ nin akreditasyonu onaylandı.

Bursa UNESCO Derneği Başkanı İlker Özaslan “Uzun ve yorucu bir yolun sonunda hedefimize ulaştık. Şimdi Uluslararası çok değerli bir ünvanımız daha oldu.Bu ünvanın sahibi olarak Dünyada değişik ülkelerdeki 250 Akredite STK arasına girdik. Sorumluluğumuz daha da arttı. Ekip olarak bunu başaracak bir anlayışa ve güce sahibiz. Çalışmalarımız ülkemiz ve Bursa’mıza hayırlı olsun. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir