Ünlü ekonomist Şenol Babuşcu’dan ’emekliye dev zam’ açıklaması

Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşcu, emeklilerin yıl sonuna kadar oyalanacağını, Ocak ayında emekliye, memura ve asgari ücretliye tarihin en büyük zamlarından birinin yapılacağı öngürüsünde bulundu.

Ünlü ekonomist Şenol Babuşcu’dan ’emekliye dev zam’ açıklaması

YouTube’ta 13 Dakikada Ekonomi isimli programda ekonomi üzerine değerlendirmelerde bulunan Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşcu emekli ve asgari ücretlilere yapılacak zamlarla ilgili değerlendirmede bulundu.

TÜM ZAMANLARIN REKORU KIRILACAK

Emeklilere Cumhuriyetin 100. yılı dolasıyla verileceği söylenen ‘5 bin TL Cumhuriyet primi’ ve zamla ilgili konuşan Prof. Dr. Babuşçu, ‘Öncelikle emeklilerin yıl sonuna kadar oyalanacağını düşünüyorum. Ocak yayında; emekliye, memura ve asgari ücretliye tarihin en büyük zamlarından biri yapılacak.’ öngörüsünde bulundu.

2024 VE 2025’TE EMEKLİLER VE ÇALIŞANLARA KÖTÜ HABER

Bu zamdan sonra çalışan kesimler ve emeklilere iki yıl boyunca ‘zammı unutun’ denileceğini ileri süren Babuşçu, Nisan 2024 ve 2025’te enflasyonun altında zam stratejisi uygulanacağını öne sürdü. Babuşçu, “Bu nedenle şimdilik bir oyalama taktiği olarak görüyorum ara zam ve Cumhuriyet primi uygulamaları söylemlerini” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir