Özgür Özel duyurdu: CHP, büyük emekli mitingi düzenleyecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin önümüzdeki günlerde büyük emekli mitingi düzenleyeceğini duyurdu. Tarih ve yer ile ilgili bilgi vermeyen Özel, “Emeklilerin sesini duymamaya devam ederlerse biz, emeklilerin sesini duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. Özel, Erdoğan ile yapılacak görüşmeye dair yer tartışmasına girmeyeceğini ancak görüşmenin Çankaya Köşkü’nde olmasının doğru olacağını ifade etti.

Özgür Özel duyurdu: CHP, büyük emekli mitingi düzenleyecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin büyük emekli mitingi düzenleyeceğini söyledi.

Özel, Now TV’de yayınlanan İlker Karagöz ile Çalar Saat programında konuştu.

Özel, miting tarihinin önümüzdeki günlerde netleşeceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılacak görüşmeye ilişkin de konuşan Özgür Özel, görüşmenin Çankaya Köşkü’nde olmasının daha doğru olacağını ancak yer tartışmasına girmeyeceklerini kaydetti

Özel, “Sayın Cumhurbaşkanı, randevuyu Çankaya’ya verirse çok şık olur. Meclis olabilir. AK Parti Genel Merkezi de olabilir. Beştepe’de randevu verilirse de Beştepe’ye giderim. İçerik, yer tartışmasından önemli. Bir inat uğruna beklentileri heba edemem. Doğru bir zaman ve doğru bir zemin belirlenir” dedi.

Erdoğan ile yapacakları görüşme öncesinde eski genel başkanlarla da bir araya geleceklerini belirten CHP Genel Başkanı “Önemli bir noktadayız. Bir nezaket ziyareti değil, nezaketi elden bırakmadan bir çalışma ziyareti olacak. Karşımızdakilerin her birisi bu milletin seçtiği insanlar. Meclis’te muhalefetimizi yapıyoruz. Gerektiği yerde de müzakere edeceğiz. Biz bir kişinin karar verdiği bir yapı değiliz” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in açıklamalardan öne çıkanlar şu şekilde:

“Biz bunun bir yerel seçim olduğunu unutmuyoruz. Millet sizi birinci parti olmanızı istiyoruz dedi. Sen kibrini göstermeyi sürdürürsen, millet erken seçim de ister. İnsanların cebinde parası yok. İnsanların ‘bunlarla olmuyor’ demesi erken seçim çağrısından çok daha etkilidir. Ben bir erken seçim çağrısı yapmayacağım. Ama milletimize kulak vermeye devam edeceğiz.

“BÜYÜK EMEKLİ MİTİNGİ YAPACAĞIZ”

Çok yakında bir büyük emekli mitingi yapacağız. Yeri ne olur, ne zaman olur, onu değerlendireceğiz. Ama bizim mitinglerimiz barışçıl mitingler olacak. Emeklilerin sesini duymamaya devam ederlerse biz, emeklilerin sesini duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir