Temmuz ayında KYK yurtları emeklilere açılıyor! Emekliler ücretsiz konaklama için KYK yurtlarından nasıl randevu alacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında emeklilerin yaz aylarında ücretsiz kalarak tatil yapabilecekleri açıklamasının ardından emekliler ücretsiz tatil planı yapmaya başladı. Temmuz ayında başlayacak uygulama için emekli vatandaşların KYK yurtlarından randevu alması gerekiyor. Peki, Emekliler ücretsiz konaklamak için KYK yurtlarından nasıl randevu alacak? Emekliler KYK yurtlarında ne kadar süre kalabilecek? İşte konuya ilişkin detaylar…

Temmuz ayında KYK yurtları emeklilere açılıyor! Emekliler ücretsiz konaklama için KYK yurtlarından nasıl randevu alacak?

Emekliye ücretsiz tatil için detaylar belli oldu. Temmuz ayında KYK yurtları emeklilere özel açılıyor. Tatil planı yapan emekli vatandaşlar Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) bağlı KYK yurtlarından randevu alması gerekiyor. İşte emeklilerin KYK yurdundan randevu alması için izleyeceği adımlar…

EMEKLİYE ÜCRETSİZ KONAKLAMA İMKANI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıkladığı emeklilere ücretsiz tatilin detayları belli oldu. Buna göre Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait yurtlar, 2023-2024 akademik yılın tamamlanmasından sonra temmuz ayında 1 aylığına emeklilere açılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nda düzenlenen ‘Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması’ programında emeklilere yönelik yeni hizmetlerin hayata geçirilmesinde birçok paydaşın desteği olduğunu dile getirerek, KYK bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtların, 1 aylık dönemde emeklilerin ücretsiz kullanımına açılacağını söyledi. Bakan Işıkhan, “KYK bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtlar, 1 aylık dönemde emeklilerimizin ücretsiz kullanımına açılacak. Bunun yanında Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesindeki tesisleri ücretsiz olarak tüm emeklilerimize açma kararı aldı” dedi.

EMEKLİLER KYK YURDUNDAN NASIL RANDEVU ALACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, bünyesindeki tesisleri ücretsiz olarak tüm emeklilere açmak için çalışmalara başladı. Emeklilere ücretsiz tatil projesinde, geçen yıl gençler için uygulanan ‘Seyahatsever Projesi’ modeli uygulanacak. Gençler, başvurularını 444 0 472 (ALO GSB) aracılığı ile en az 1 gün öncesinden iletişime geçerek, rezervasyon yaptırdı ve tercih ettikleri bölgedeki yurtta en fazla 5 gün boyunca konaklayabildi. Emekliler de benzer şekilde konaklama başvurularını ‘ALO GSB’ aracılığı yapacak ve 5 gün boyunca ücretsiz istedikleri bölgedeki KYK yurdunda konaklayabilecek.

EMEKLİLER KYK YURTLARINDA NE KADAR SÜRE KALABİLECEK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı 81 ilde KYK yurtları, 2023-2024 akademik yılın tamamlanmasından sonra temmuz ayında 1 aylığına emeklilere açılacak. Emeklilerin konaklayacağı yurtlar belirlendikten sonra başvurular açılacak.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir